×

Apzagšanu ir kļuvis mazāk, taču policija brīdina nezaudēt modrību!

Ielaušanos un mājas apzagšanas gadījumu skaits Rīgā ir samazinājies, taču tiesībsargājošās iestādes aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem!

Kā vēsta portāls tv3, saskaņā ar kriminālpolicijas statistiku 2022. gadā notikuši 280 šādi gadījumi, bet šogad — 249. Tomēr likumsargi uzskata, ka ir pāragri priecāties. Zagļi ir īpaši aktīvi naktīs un diennakts tumšajā laikā. Rudenī dienasgaismas laiks Latvijā samazinās, un īpašuma zādzības varbūtība atkal palielinās.

Viens no iemesliem, kāpēc šādi noziegumi notiek, ir brīva piekļuve mājai vai dzīvoklim bez īpašiem šķēršļiem zagļiem. Visbiežāk zagļi izvēlas paņemt datortehniku, rotaslietas, skaidru naudu un visu, kas “slikti piesiets” 

Piemēram, pirms divām nedēļām Hospitāļu ielā Rīgā zaglis izsita pirmā stāva dzīvokļa logu un paņēma no tā vērtīgās lietas. Iebrucēji izmanto arī citus paņēmienus, lai iekļūtu, — ārdurvju slēdzenes piemeklēšanu, mūķīzeri, durvju slēdzenes uzlaušanu, ielīšanu pa logiem un, protams, izseko upurus pirms laupīšanas.

Lai pasargātu sevi, likumsargi iesaka iedzīvotājiem: 

- uzstādiet signalizācijas sistēmu un noslēdziet līgumu ar apsardzes firmu;

- apdrošiniet savu īpašumu; 

- uzstādiet mājās videonovērošanas kameras;

- ierīkojiet mājās seifu un piestipriniet to pie sienas vai grīdas, ja mājās glabājat vērtslietas.

Ir aktuāli? Uzrakstiet pieprasījumu “Apsardzes Alianses” mājaslapā jau tagad un saņemiet ekspertu konsultācijas par drošību BEZ MAKSAS!