×

15 kritēriju lapa pareizai apsardzes iekārtu izvēlei

Pilnīga drošība: kas to veido mūsdienu pasaulē? Izturīgas durvis un logi, režģi, sarežģīta slēdzeņu sistēma? Diemžēl šis komplekts vairs negarantē 100% aizsardzību. 

Visa sistēma darbosies saskaņoti, ja mājās vai birojā ir uzstādīta apsardzes sistēma. Tā spēj pievērst cilvēku uzmanību un nosūtīt informāciju uz apsardzes pulti ātrāk, nekā kramplauzis tiks galā ar sarežģītu slēdzeni vai režģiem. 

Signalizācijas tirgus pašlaik ir tik plašs, ka ir viegli apjukt un kļūdīties ar izvēli. 

Šajā rakstā piedāvājam kritēriju lapu pareizai apsardzes iekārtu izvēlei. 

 1.  Pieslēgšana pie apsardzes pults 

Ir signalizācijas, ko apsardzes uzņēmums nevar pieslēgt pultij. Atlasi iztur tikai sertificēta apsardzes tehnika, kam ir veikti desmitiem testu. Piemēram, apsardzes sistēmai Ajax ir piešķirts 2. aizsardzības līmenis. Visa tehnika ir rūpīgi pārbaudīta. 

 1. Vairāki saziņas kanāli 

Ethernet, Wi-Fi, GSM ‒ jo vairāk ir saziņas kanālu, jo drošāka aizsardzība. Turklāt saziņas kanāliem ir jābūt dažādiem. Piemēram, Wi-Fi modulis + GSM kanāls aizsargās labāk nekā trīs Wi-Fi moduļi. 

 1. Rezerves akumulators ir nepieciešams, lai drošība nebūtu atkarīga no elektroapgādes. Izvēlieties litija jonu akumulatoru. Tas ir ilgmūžīgs (līdz pieciem darbības gadiem), noturīgs pret zemu temperatūru, un tam gandrīz nepiemīt “atmiņas efekts”. 
 2. Radiosignāla attālums rāda, cik tālu raidītājs var atrasties no centrāles, saglabājot kvalitatīvu signāla pārraidi. Ņemiet vērā, ka skaitļi rāda darbību atklātā teritorijā, bez šķēršļiem (sienām). Piemēram, Jeweller radiotehnoloģija nodrošina signāla pieejamību 2000 m attālumā. Daudzstāvu ēkā tie ir 3‒4 stāvi. 
 3. Sistēmas aizsardzība: apsardzes iekārtām arī ir nepieciešama drošība pret uzlaušanu un viltus trauksmi. Tāpēc ražotāji veido tām papildu aizsardzības līmeņus: šifrēšanu, kanāla rezervēšanu un paziņojumu par slāpēšanu.
 4. Aizsardzība pret viltus trauksmi, t. i., pret iekārtu reaģēšanu uz mājdzīvniekiem, caurvēju vai aizkaru kustību. Piemēram, Ajax iekārtas ir nodrošinātas ar programmu algoritmiem, kas ignorē līdzīgas kustības. 
 5. Darbības temperatūras režīms: gadās, ka tehnika iziet no ierindas augstas/zemas temperatūras vai paaugstināta mitruma apstākļos. Iepērkoties precizējiet iekārtu temperatūras raksturlielumus. Piemēram, Ajax darba temperatūras diapazons ir no -10 līdz +50 °С.
 6. Trauksmes paziņošanas kanāli: īsziņa, dispečera zvans, push paziņojumi. Piemēram, pamosties pulksten četros no rīta, esot citā kontinentā, viedtālruņa zvana dēļ nav patīkami. Tomēr apziņa, ka kontrolējat situāciju pat tūkstošiem kilometru attālumā, ir nenovērtējama. 
 7. Sensori ar konkrētu vietas norādi vienmēr ļaus uzzināt, kur tieši ir ieslēdzies signāls vai radušies bojājumi. Jums nebūs jāmin, kurš sensors ir izlādējies vai demontēts. 
 8. Papildu funkcionalitāte: paraugieties uz iekārtām plašāk. Lai tās ne tikai ir atbildīgas par drošību, bet arī kontrolē ūdens noplūdes, piedūmojumu, temperatūras un sprieguma izmaiņas. Lieliski, ja tās var savienot ar “viedās mājas” iekārtām.
 9. Mobilā lietotne ļaus zināt visu, kas notiek. Piemēram, Ajax mobilā lietotne ir pilnvērtīgs visas sistēmas vadības punkts. 
 10. Attālinātas iestatīšanas un atjaunojumu iespēja papildina iepriekšējo punktu. Izmantojot šo funkciju, nav jāaicina meistars un jāmaksā viņam par darbu. Visu varat organizēt savā viedtālrunī, ja jums ir signalizācija ar mobilo pielikumu. 
 11. Video vai foto izmantošana verificēšanai: ja apsardzes sistēma var darboties ar citu ražotāju kamerām, varēsiet redzēt situāciju, izmantojot mājas vai biroja signalizāciju, reāllaika režīmā. Jums nebūs jānervozē un jāmin ‒ notikusi ielaušanās vai mājinieki aizmirsa atslēgt signalizāciju. 
 12. Kiberdrošība: ja signalizācija pamatojas uz brīvas pieejas (open-source) kodiem, risks zaudēt iekārtu kontroli ir tik liels, ka nav vērts pat sākt strādāt ar tām. 
 13. Āra sensori nozīmē aizsardzību ārpus mājas. Tiksiet informēts, pirms ļaundaris iekļūs telpās. Starp citu, šādu sensoru darbības princips atšķiras no iekštelpās izmantotajiem. Tādēļ, ja ražotājs piedāvā šāda veida iekārtas, tā ir garantija, ka drošībai tiek pievērsta vispusīga uzmanība. 

Noslēgums

Pērkot iekārtas, nevajag interesēties par zemu cenu vai paļauties uz nejaušu izvēli. Izturieties atbildīgi pret savas drošības kvalitāti un noteikti ņemiet vērā visus mūsu kritēriju lapas punktus. Jūsu ērtībām: mūsu kritēriju lapu varat lejupielādēt un izmantot, kad izvēlēsieties apsardzes iekārtas. Lai jūsu nams ir jūsu cietoksnis!