×

Izvēlēties apsardzi vai nekustamā īpašuma apdrošināšanu ‒ kas ir labāk?

Šis raksts jums palīdzēs izvēlēties optimālu jūsu dzīvesvietas aizsardzību. Izlasiet to līdz beigām, un jums nebūs jātērē laiks, lai izpētītu drošības pakalpojumu tirgu. 

Kam ir jāpievērš uzmanība, izvēloties apsardzi dzīvoklim vai mājai.

Apsardzes tehnikai ir jābūt vienkārši uzstādāmai un mobilai. Tas ir svarīgi, ja mainīsiet dzīvesvietu. Tad vienkārši noņemsiet iekārtu un paņemsiet to līdzi. 

Apsardzes uzņēmuma darbs ‒ piemēram, saziņa ar klientiem un konsultāciju kvalitāte.

Rūpīgi izlasiet līgumu. Palūdziet, lai apsardzes uzņēmums jums atsūta šablonus. Tā varēsiet saprast, vai jums šie noteikumi ir pieņemami. Pārbaudiet, vai tajos nav “caurumu”, kuru dēļ varat saņemt nekvalitatīvu pakalpojumu. 

Izpētiet ekipāžas ierašanās laiku. Pārliecinieties, ka tas tiek ierakstīts līgumā. Vēl labāk ‒ izsauciet patruļu. Iespējams, par izsaukumu būs jāmaksā, toties varēsiet pārbaudīt, cik uzticami strādā uzņēmums. 

Tarifu plāni ‒ cik tie ir pārdomāti un izdevīgi klientam. Izpētiet dažādus tarifus un centieties izvēlēties jums vispiemērotāko. 

P. S. Apsardzes Alianse šos jautājumus risina šādi: 

💻 uzstādām Ajax apsardzes aprīkojumu; Tas ir bezvadu, tiek samontēts stundā. 

👨‍💻 strādājam ar sertificētu personālu, kas vienmēr ir gatavs steigties palīgā; 

🧾 pēc klienta lūguma nosūtām līguma šablonus un konsultējam, ja rodas jautājumi; 

🚔 līgumā norādām ekipāžas ierašanās laiku un garantējam apdrošināšanas izmaksu, ja saistības netiek izpildītas; 

💶 piedāvājam vairākus tarifu plānus. Jūs izvēlaties to, kas atbilst jūsu vajadzībām. Piemēram, izvēloties standarta tarifu, uz izsaukumu no dažādām rajona pusēm vienlaikus dodas divas patruļmašīnas. Tas garantē, ka vismaz viena mašīna ieradīsies laikā. 

Nosacīts mīnuss, izvēloties apsardzi

Pastāv tāds jēdziens kā “ātrā” aplaupīšana. Patruļa atbrauc desmit minūtēs, kā ir minēts līgumā, bet zaglis ir paguvis tikt galā četrās minūtēs. Šajā gadījumā apsardzes uzņēmums neuzņemas atbildību. 

Taču apsargi fiksē apzagšanas faktu, ziņo policijai. Dažkārt izdodas atrast zagli “uz karstām pēdām”. Bieži vien, pateicoties policijas operativitātei, izdodas atgūt nozagtās mantas. 

Apdrošināšanas līguma plusi un mīnusi

➕ Daudzas apdrošināšanas sabiedrības piedāvā sadarbību uz jebkuru termiņu un ar jebkuru objektu. 

➕ Apdrošināšanas summā ir iekļauti ne tikai zaudējumi ielaušanās gadījumā, bet arī citas neparedzētas problēmas: appludināšana, ugunsgrēks, lidaparātu avārijas, tehniskas problēmas kaimiņu vainas dēļ. 

➕ Apskatot un novērtējot jūsu īpašumu, varat saņemt ievērojamu apdrošināšanas summu. Vienlaikus apdrošināšanas pakalpojumu mēneša maksa šķiet ļoti pievilcīga. 

BET! 

➖ Apdrošināšanas sabiedrība nepalīdzēs jums meklēt nozagto. Jums atlīdzinās mantas vērtību, tikai ja zādzība ir fiksēta un ņemot vērā mantu amortizāciju un nolietojumu.

Tātad tiks atmaksāta tikai daļa to vērtības. Un tas nenotiks uzreiz, bet tad, kad lieta par laupīšanu tiks slēgta. 

Piemēram, jums nozagto datoru ar darba un ģimenes dokumentiem atlīdzinās 40‒60% apmērā no tā vērtības. Toties apsardzes uzņēmums varēs nekavējoties atrast šo datoru un atdot to jums pāris stundās. 

➖ Daudziem īpašniekiem nepatīkams ir tieši ielaušanās fakts, bojātais vai nekārtībā atstātais dzīvoklis vai māja. Zādzība jau ir notikusi. Īpašnieks ir zaudējis viņam svarīgas lietas. Izrādās, vēl ir jāpierāda, ka tās vispār ir bijušas. 

➖ Dažos gadījumos apdrošināšanas sabiedrība var vispār atteikties sadarboties ar jums, ja, piemēram:

🚨 objektā nav uzstādīta apsardzes iekārta;

🔐 durvju slēdzene ir nedroša;

🕵 nav uzlaušanas pēdu ‒ ja ir darbojies profesionāls kramplauzis.

Tātad esam tikuši skaidrībā par īpašuma apdrošināšanas un apsardzes priekšrocībām un trūkumiem. 

Secinājums: iesakām sadarboties gan ar vienu, gan otru uzņēmumu.  Galvenais ‒ izvēlieties labākos pakalpojumu sniedzējus attiecīgajā tirgus nišā. 

Ja jums vēl ir jautājumi, vienmēr varat vērsties pie Apsardzes Alianses menedžeriem, lai saņemtu papildu konsultāciju.