1 Nākotnes apsardzes signalizācija- jau ŠODIEN! « Apsardze Alianse

Apsardze Alianse

Ajax APSARDZES VEIKALS
Seko mums Facebook

Nākotnes apsardzes signalizācija- jau ŠODIEN!

Nevienam nav noslēpums, ka kriminogēnā situācija mūsu valstī paliek ar vien sliktāka, un jau ne ar katru dienu, bet ar stundu pieaug zādzību un laupījumu skaits. Un nav ko brīnīties, jo zādzību daudzums ir tieši saistīts ar ekonomisko situāciju valstī. Tiklīdz iedzīvotāji paliek nabadzīgāki, zādzību skaits momentāli pieaug, it īpaši, kas ir pamanāms daudzdzīvokļu rajonos, kur praktiski visi iedzīvotāji dienas laikā ir ārpus saviem dzīvokļiem.
Līdz ar to, jo vairāk cilvēku uzstāda apsardzes signalizācijas gan mājās, gan darbā, kas ir pilnīgi dabiski, jo mēs nevēlamies būt apzagti un baidamies par saviem īpašumiem. Taču parasti galveno faktoru apsardzes kompānijas un apsardzes sistēmu izvēlē nosaka cena- jo zemāka cena, jo liekas labāk, taču neviens tā īsti neaizdomājas kādas īsti apsardzes sistēmas tiek uzstādītas. Šajā rakstā mēs centīsimies pavēstīt visvienkāršākajam un parastākajam galalietotājam, par pāris svarīgākajiem faktoriem, kuriem vajag pievērst savu uzmanību izvēloties signalizācijas sistēmu, kā arī pavēstīsim par jaunām apsardzes sistēmu iespējām, kuras jau ir pieejamas mūsu tirgū.
Līdz 90% uzstādāmo apsardzes sistēmu mūsu tirgū, tiek taisītas uz pagājušā gadsimta tehnoloģiju bāzes, kas ir jau morāli novecojusi. Tiek lietoti analogie kustības sensori, trauksmes signāls no apsargājamā objekta uz apsardzes kompānijas centrālo pulti tiek nodots caur radio signāliem u.tml. Dotajā situācijā klientam ir iespēja tikai ieslēgt un izslēgt viņam uzstādīto signalizāciju izmantojot klaviatūru, kura viņam mājās vai ofisā ir uzstādīta. Un ar to ir pilnīgi pietiekoši!… teiksiet Jūs, taču Jūs vienkārši nezinat, ko vēl var iegūt, pie tam pavisam nepārmaksājot.
Kapēc tad lielākā daļa apsardzes kompāniju līdz šim brīdim vēl lieto novecojušas sistēmas? Tam ir daži iemesli:
1. Lai klientam uzstādītu jaunas paaudzes apsardzes sistēmas, pirmkārt apsardzes kompānijām ir nepieciešams modernizēt savas centrālā monitoringa iekārtas, kas, kā Jūs paši saprotat, nozīmē pamatīgus finansiālus ieguldījumus, un reti kura kompānija, dotajā ekonomiskājā situācijā, var to atļauties un vēlas to darīt.
2. Strādājošais personāls. Priekš tam, lai izmantotu jaunākās iekārtas, ir nepieciešams pārkvalificēt jau esošo personālu, kas nav maz: dispičeri, montāžnieki, tehniķi u.t.t, un tas atkal nozīmē lielus finansiālus zaudējumus. Papildus tam tas apgrūtina kadru izvēli.
Kā izskatās mūsdienīga signalizācija un kādas tā dod priekšrocības?

Pirmkārt tās ir jaunākās tehnoloģijas datu pārraidē, kas nozīmē, ka jau ne ar radio signālu starpniecību, bet gan ar GSM signālu caur GSM vai GPRS tīklu (atkarībā no pieslēgšanas vietas) notiek datu pārraide uz centrālo monitoringa pulti.

Ko tas mums dod:

A) Daudz uzticamāks un drošāks datu pārraides līmenis ar apsardzes firmu, kas praktiski izslēdz signāla pazušanas iespējas.
B) Šādas ierīces, atšķirībā no radio sūtītājiem, dod iespēju trīspusīgiem sakariem: objekts-apsardze-klients, un atver lielu iespēju kopu priekš klienta.

GSM/GPRS raidītās ir droša iekārta signāla pārraidīšanai uz apsardzes centrālo pulti, kurai faktiski ir visas mobilā tālruņa funkcijas, kas nozīmē, ka Jūsu signalizācija ir jau pavisam jaunā līmenī.

Gadījumā, kad kāds ir iezadzies Jūsu apsargājamajā objektā, GSM/GPRS raidītājs, tāpat kā radio raidītājs, pārraida trauksmes signālu uz apsardzes pulti, piedevām, nosūta arī trauksmes īsziņas vai pat zvana uz ieprogromētajiem telefona nummuriem, t.i. objekta saimniekam, draugiem, kaimiņiem u.tml, un informē par notikušo. Tas pats notiek, ja sistēmai rodas bojājumi. Jūs pats izlemjat, kā un uz kādiem notikumiem, lai Jūsu intelektuālā signalizācija reaģētu.

Piedevām, lai turpmāk mainītu kādus no uzstādījumiem, telefona nummurus vai notikumus, Jums nebūs nepieciešams izsaukt meistaru uz mājām. Kā jau tika pieminēts, šai iekārtai piemīt trīspusīgu sakaru iespēja, kas ļauj firmai, kura Jūs apkalpo, veikt visas Jums nepieciešamās izmaiņas attālināti! Tas nozīmē- pirmkārt, Jūs ekonomējat savu laiku, otrkārt- naudu. Nebūs nepieciešams sēdēt un gaidīt meistaru, un maksāt viņam naudu par izbraukumu.

Starp citu, šīs iekārtas nav obligāti jāpieslēdz pie apsardzes kompānijas pults. Tā pilnīgi veiksmīgi var darboties arī patstāvīgi kā pilnvērtīga apsardzes sistēma. Trauksmes signāls tiek nosūtīts Jums (vai cilvēkiem, kuriem Jūs uzticaties) uz mobilo tālruni, un Jūs jau pats nolemjat, kā uz konkrēto trauksmi reaģēt- izsaukt policiju, atbraukt pašam vai palūgt kaimiņus. Tas dod Jums iespēju nemaksāt apsardzes kompānijām augstās abonēšanas maksas!

Tieši tāpat tas Jums dod iespēju vadīt ar savu mājokli attālināti! Aizsūtot īsziņu uz savām mājām, Jūs varat ieslēgt vai atslēgt signalizāciju. Jaunās paaudzes signalizācijām ir moduļu struktūra, kas ļauj izvēlēties signalizāciju tieši Jums jau šodien, bet nepieciešamības gadījumā, jebkurā momentā pievienot jebkuras nepieciešamās funkcijas, vienkārši pieslēdzot papildus moduli. Piemēram, balss modulis ļaus Jums komunicēt ar Jūsu mājokli jau jaunā līmenī. Iepriekš ieprogrommētu starpgadījumu brīžos, Jūsu mājoklis pats Jums pazvanīs uz mobilo telefonu un patīkamā balsī Jums par visu pastāstīs. Vai arī Jūs pats varat jebkurā brīdi pazvanīt sev uz mājokli un uzzināt vai viss ir kārtībā. Interneta modulis ļaus Jums novērot Jūsu mājokli caur internetu u.tml. Tas nozīmē, ka katrs modulis atbild par kādu savu funkciju, un nepieciešamības gadījumā var tikt, gan pievienots, gan atslēgts no Jūsu sistēmas.
Vēl viens svarīgākais faktors signalizācijas izvēles brīdī ir pats sistēmas ražotājs. Tomēr mēs šai sistēmai uzticam savu drošību, savu īpašumu drošību un ir gadījumi, kad arī savu dzīvību, tieši tāpēc UZMANIETIES no viltojumiem, uzmanieties no lētiem ķīnas analogiem. Pieprasiet pasaulē pazīstamu kompāniju iekārtas. Tirgū ir ļoti labi pazīstamas un populāras Kanādas ražotāju iekārtas, kā piemēram PARADOX apsardzes sistēmas. Tas ir Kanādas ražotājs, kas piedāvā visu veidu augstākās kvalitātes apsardzes sistēmas par saprātīgām cenām, un, kas nav mazsvarīgi, pārstāvniecība šai kompānijai ir arī Latvijā.

Kādus mēs varam izdarīt secinājumus?

Nedodiet sevi apmānīt. Pieprasiet jaunākās iekārtas no jau pārbaudītītiem ražotājiem, tādiem kā PARADOX. Ja Jums piedāvā signalizāciju par salīdzinoši mazām cenām, vienmēr nepieciešams noskaidrot, kāpēc šī cena ir zemāka. Jo tas, uz ko ir izdevīgi ieekonomēt firmai, ne vienmēr ir izdevīgi mums. Svarīga ir ne tikai cena, bet cenas- kvalitātes attiecība. Lūk uz ko tiešām ir vērts pievērts savu uzmanību.

Esiet piesardzīgi!