1 Aizsargājāmies pareizi. « Apsardze Alianse

Apsardze Alianse

Ajax APSARDZES VEIKALS
Seko mums Facebook

Aizsargājāmies pareizi.

Jā uzskatāt, ka jūsu dzīvoklī nekā vērtīga nav un zagļi paies tai garām, iesakām ieskatīties uz avīžu lapaspusēm vai ziņu portāliem, un izlasīt policijas hronikas. Zagļi ielidīs ne tikai tajā dzīvoklī, kur regulāri vakaros atgriežas „Leksus” īpašnieks, bet iznesīs vienīgu televizoru, kurām ģīmene krāja piecus gadus. Pat jā finanšu vertība jūms nav svarīga, neazmirstiet par to, ka zadzības fakts šokejoši ietekmē cilvēku neatkarībā no zaudējuma apmēra. Ir izjaukta ticība tajā, kā „mana māja-mans cietoksnis”,  un iztēlē rodās domas, kā tiekot dzīvoklī noziedznieki varēja sastap bērnu, kas tikko atnācis no skolas…

Ņem visu

Kā „Bērniem” pastāstija drošības jomas eksperti, zagļi iemācijas tikt gala ar sarežģītākajiem slēdzenem-zīrnekliem. Turklāt, dažreiz, pāt saimnieku klātbutnē! Tā,nesēn Aļonas Ivančikovas ģimenē, naktī,kāmēr visi saldi gūlēja, iekļuva zagļi. Bija no kā azmīgt – pērn atzīmēja dēla dzīmšanas dienu: izskrējas, izrotaļājās, no kafejnīcas atveda mājās kaudzi dāvanu. Pamodoties rītā, konstatēja – dzīvoklis ir aplaupīts. Zagļi iznesa itiņ visu: neizpakotas dāvanas un apģērbus. Bēt lielākais zaudējums – automašīnas atslēgas, kurus atstāja uz skapīša ptiekšnamā. Atslēgas „aizbrauca” tajas pāšas mašīnas aizdedzē, par kuru ģīmene vel nepaspēja izmaksāt kredītu.

Aizskrēja uz policiju un banku. Kreditori sakot, kā paši vainīgi, jā nespējat izsekot savām īpašumam, tagad jau nekas neatliek, ka talāk izmaksāt pārādu. Policijā arī apbēdināja: slēdzenes ir veselas, ielaušanas pēdu nav, un jā ielaušanas nebija, ta tād aplaupīšanas arī.

–          No kurienes konstatēt ielaušanas faktu, ja laupītāji izmantoja mūsu pāšu sledzenē atstātas atslēgas, un iekļuva dzīvokļi atverot to no ārpuses, – sūdzas vēl uztraukta Aļona. Tagad viņa ar vīru sarunāja, pirmu algu saņemot, griezties apsardzes firmā un pieslēgt signalizāciju.

Cita mūsu lasītāja, rīdzeniece Karina Ņekrasova arī kļūva par upuri „bez ielaušanas”, kaut gan, lieliski zināja, kā atstāt sledzenē atslēgu nedrikst. Viņa, kā daudzas citas jaunas māmiņas, ieverojot režīmu,  veica pastaigas noteiktās stundās ar vienu un to pašu rituālu: pēc pastaigas ienēs māzuli dzīvoklī un atgriežas pēc ratiem, un velk tos uz astoto stāvu. Ko tad darīt, ja dāžu daudzdīvokļu māju lifti ir par šauru? Tā, kartējo reizi atstajot mazuļi gultiņā, Karina aizgaja pakaļ ratiem. Pirmajā stāvā viņu aizkavēja kada kaimiņa viesis – it kā neesot sastāpis saimnieku mājās, bet vajagot paciņu nodod. Izterejot 5-7 minūtes, tad velka ratus, bet laiks nestāveja uz vietas.  Pa to laiku no dzīvokļa tika iznesti: televizors,  somiņa ar naudu un dokumentiem,  atstātas redzamā vietā dārglietas.

–          Mani vienkarši izsekoja,- uzskata Karina. – Vīrs esot bridinājis, kā tam lidzīgas lietas vār notikt, un pat pīrms došanas reisā piedavāja ierikot dzīvoklī sgnalizāciju, bet man šķita, kā mums nav ko nozagt, un laupītāji neielidīs. Bet tagād, kad iztēlojos, ko zagļi varēja nodarīt bērnām – kļūst baisi.

Kurš glabs īpašumu?

Kadu stastu nebūtu atcerējies, ir tikai viens ieteikums: jā dzīvokļi butu ierikota signalizācija, ipašums būtu sagkabāts. Šķiet viegli un vienkarši- zvani un pasuti apsardzi, bēt rodas tik daudz jautājumu… Globalais – kādai firmai dod priekšroku, banālais – vai kaut kas no sienam paliks vesels, montējot drošības ierīci.

Firmas izvēle- svarīgakais, grūtakais un atbildīgakāis jautājums.  Tā, kadi mani pāziņi  spilgtai reklāmai noticot, neievēroja pāšu galveno: teritoriāli viņu dzīves vieta atrodas ļoti tālu, un apsardzes mašīnai ilgs ceļš braucams. Kad dzīvokļī tomēr ielīda noziedznieki, tiem izdevas iznēst visu un aizlaisties pīrms apsārdzes grupas ierašanas. Bet ar firmu pēc tām saruna īsa: ligumā, trauksmes gadījumā, ceļā pavadītais laiks līdz dotajām dzīvoklim ir precīzi noradīts. Tieši tā dēl, ir ārkartīgi svarīga trauksmes signāla saņemēju- mobīlas ekipažas pastavīga klātbutne jūsu rajonā. Reizēm tieši ši nianse klūst par svarīgako firmas izveles jautājumā: it kā, visi liguma punkti apmierinā, bet mobilas ekipāžas dežures vieta atrodas par tālu. Apstājieties! Nav vērts riskēt, un cerēt kā zagļi aizkavesies un apsardzes ekipāža paspēs tos noķert. Labāk vērst savu uzmanību kompānijām, apvienotam lielajos aljanses.

Tikai tadā gadījumā nebūs jautājumu par ekipāža teritoriālo izvietojumu. Jūsu īpašumām, garantēti būs sniegta ātra apsārdzes palidzība: trauksmes signāla saņemšanas gadijumā uz izsaukumu izbrauc tuvaka, jebkuras firmas apsardzes ekipāža, apvienota ALIANSĒ. Kur meklēt tādu apvienojumu? Piemēram 16 (!) cienijamo apsārdzes kompāniju ar lielu pieredzi ietilpst sabiedrībā Apsardzes  ALIANSE. Visas kompānijas ne pirmo gadu darbojas (daži pat vairāk pār 10 gadiem), bet tikai apvienojoties aliansē, tie varēja paplašināt savu darbības sfēru, ievērojami samazinajot reaģešanas laiku trauksmes gadījumā.

Veršanas uz firmu aliansi ir izdevīga arī cēnu ziņā. Jā jūsu dzīvoklis atrodas Rīgā un vasarnīca Carnikavā – nevajadzēs meklēt divus dazādus apsardzes pakalpojumu sniedzējus. Tur klat, apsardzes alianses piedavājumu klāsts ir krietni lielaks. Ne tikai signalizācijas, bet arī dūmu ģenerātorus,  dažādas papīld funkcijas – īsziņas uz jūsu mobīlo telefonu, signalizācijas atslegšanas brīdī. Vārdu sākot, sistēma ir ļoti ērta, jo tādējādi jūs vārat noskaidrot, piemēram, vai bērns ir atnacis mājās no skolas.

Trauksmes SMS un citi brīnumi.

Izņemot signalizāciju, kura dažiem šķiet panaceja ciņā pret zagliem, šodien tehnika aizgāja tālu uz priekšu, un apsargāt mājokli var ar visdažādakiem metodiem. Jau pieminietie SMS īsziņas – jauna un ļoti ērta apsardzes sistēma. Ka ta darbojas? Svešinieka iekļušanas gadījumā, jāunas pāaudzes raidītājs sūta trauksmes signālu uz apsardzes pults un nodod trauksmes SMS, vai veic zvanus uz jūsu , vai to cilvēku numuriem, kuriem jūs uzticaties (viram,mātei, kaimiņam, kurš visu laiku pavadā mājās un vares pārbaudīt, vai jūsu majā nav iekļuvis zaglis). Vār arī pieslēgt balss moduli, lai jūsu mājoklis „paziņotu” jūms, vai viss ir kartībā. Bet at internet-moduļa palidzību vār pāt ar savam acim vērot to, kas notiek mājoklī.

Vel viens tehnikas jāunums – IP kameras, kurus vār uzstādīt mājā, pie mājas, vai dzīvoklī. Kameru priekšročības ir tajā, kā ta ir vadāma ar INTERNET (vai bezvādu WIFI) palidzību. Darbības rādius ir 360 grādi un ar attalinātas pieejas iespeju ir aprikota ar divpuseju balss sakaru sistēmu un nākt redzamības režīmu. Jūs varāt pilņīgi kontrolēt notikušo jūsu mājājoklī, atrodoties tālu no tā.  Ši maza kamera palīdzes noverot bērnus, vai bērnu auklītes darbu, kad jūs neesat mājās. Viss kas ir nepieciešamas – rozete un INTERNET-pieslēgums. Mazs kameras izmērs ļaus noslept to no nepiederošo acīm.

Nākts sargs un kaķis-zaglis.

Šodien ļoti pieprasīts ir nākts apsārdzes režīms. Signalizāciju vār ieslegt, atrodoties mājās. Tas ir ļoti svarīgi, jo visbiežāk aplaupīšanas notiek saimnieku klātbutnē. Rāditāji reaģes atverot durvis priekšnamā un uz sasistiem stikliem. Tas ir aktuāli netikai pirmo stāvu iedzīvotājiem, jo bija gadījumi, kad zagļi iekļuva 9 stāvā dzīvokļi 12 stāvu mājā, izmantojot alpinistu rīķus. Privāt mājās pirmā stāvā vār uzstadīt kustības sensorus.

Nav vērts baidīties, kā jūsu kaķis ies uz nākts mēdībām. Eksistē radītāji ar pretdzivnieku „imunitāti”. Kaķis vai neliela izmēra suns nebus par šķērsli signalizācijas darbam.

Nevajad noslēpt signalizācijas uzstadīšanu.

Jo mazāk tiek runāts par privāto dzīvi – jo labāk. Gadījumā, ja jūs uzstadījāt signalizāciju, vai parakstījāt līgumu ar apsardzes firmu – pat ballītī rikot var, un visam paziņam pastāsīt.  Jā nopietni, pat policijas darbinieki apstiprina: noziedzinieki, uzzinot par pieslēgto apsardzes sistēmu, vār atteikties no domas par laupīšanu. Nebaidieties izrotāt durvis ar apsardzes firmas uzlīmi ar logo, kura ziņo, kā objekts tiek sargāts. Nevajāg uzskatīt, ka uzlīme vār pavestīt par to, ka dzīvoklī ir kaut kas ņemams.

Šodien pakalpojumu cenas ir demokratīskas (vār atrāst piedavājumus no 5.99Ls mēnesi vai pat 5.00 Ls, maksājot uzreiz par gadu), kas ļaus būt aizsargātam katram no mums!

Raksts sagatavots ar APSARDZES ALIANSE palidzību.

Specialisti atbildes uz jūsu jautājumiem pa tālr. 67610211, 27791715, 20044425, vai e-pāstu info@alianse.lv

Izvēloties apsārdzes firmu, ir vērts noskaidrot, cik daudz mobilo ekipāžu ir apsardzes kompanijas rīcība. Ir firmas, kuram ir tikai 3 ekipāži, bet padomājiet paši, par kadu operatīvu reaģēšanu var runāt? Pratīgāk izvēlēties lielu kompāniju, vai apsardzes aliansi, kurā tiek apvienotas vairākas apsardzes firmas.